02 مهر 1400 ساعت 21:20

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، مهار این ویروس منحوس را درگرو تقویت شاخص‌های بهداشتی و زیرساخت‌های درمانی خواند.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد افزود: در این راستا در شهرستان میبد که امسال سال سلامت و بهداشت نام‌گذاری شده است با کمک وزارت بهداشت و خیرین طرح توسعه بیمارستان و پروژه‌های بهداشت و درمان در حال انجام است و تا پایان سال شاهد به ثمر رسیدن چندین پروژه‌های درمانی خواهیم بود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اعرافی در آستانه میلاد حضرت زینب سلام‌الله علیها و روز پرستار هم قدرانی خود را از خدمات و تلاش‌های پرستاران، بهورزان، پزشکان و کادر درمان ابلاغ نمود و افزود: تکریم از این عزیزان امسال باید باشکوه‌تر از هرسالی برگزار شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه سردار سلیمانی هم گفت: باید رویکرد قرارگاه سردار سلیمانی ترویج فرهنگ مراقبت، پیشگیری، آگاهی بخشی و توجه به مشکلات و مسائل روحی و روانی، فرهنگی و خانوادگی و اجتماعی باشد.

آیت‌الله اعرافی همچنین تأمین نیروهای متخصص و فوق تخصص بیمارستان از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد را هم خواستار شد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم در این جلسه اجرای طرح‌های بهداشت و درمان بیمارستان و جذب اعتبارات دولتی و خیری در این راستا را تشریح کرد. تاکنون با همکاری قرارگاه سردار سلیمانی، شورای تعاون اجتماعی با محوریت آیت‌الله اعرافی و مردم هفت میلیارد و 895 میلیون تومان از محل خیرین در بحث پروژه‌های بیمارستانی و کمک‌های مؤمنانه جمع‌آوری و هزینه شده است.

محمدهادی فرحزادی رئیس بیمارستان میبد هم با ارائه آماری از مراجعه بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا به بیمارستان گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و با بهبود وضعیت، آمار بستری‌های کرونا روزبه‌روز در حال کاهش است و در حال حاضر تنها ۲۱ نفر در بیمارستان میبد بستری‌اند.

فرحزادی خاطرنشان کرد: خیرین و صنایع میبد در پیک سوم پنج میلیارد و پانصد میلیون تومان به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) کمک کرده‌اند که این کمک‌ها صرف خرید تجهیزات بیمارستان درزمینهٔ دستگاه اکسیژن ساز، مخزن اکسیژن، کپسول‌های اکسیژن و دستگاه رادیولوژی هزینه شده است.

وی گفت: در این مدت تخت‌های آی سی یو از شش تخت به ۲۰ تخت افزایش‌یافته است.

رئیس بیمارستان میبد تفکیک و دفن زباله‌های عفونی داروخانه‌ها، مطب‌ها و مراکز بهداشتی را خواستار شد و گفت: بیمارستان میبد با دستگاه زباله‌سوزی قادر به مدیریت زباله‌های بیمارستان است و باید شهرداری با هماهنگی لازم اماکن پزشکی در ستح شهر را مدیریت کند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group