02 مهر 1400 ساعت 20:51

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد در سال جاری با حضور آیت الله اعرافی برگزار شد.

آیت الله اعرافی در سومین نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به  اهمیت پیشگیری در موضوع شیوع کرونا گفت،;پیشبینی اروپایی ها در مورد ایران در موج سوم کرونا، رد شدن از آمار فوتی ۱۰۰۰ نفر در روز بود که با همت و همکاری مردم و تلاش کادر درمان و پشتیبانی قرارگاه سردار سلیمانی این تعداد به کمتر از ۵۰۰ نفر رسید.

امام جمعه میبد با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسات قبل مبنی بر وظایف دستگاه ها در زمان شیوع کرونا افزود: جدا از پیشگیری و توجه به این موضوع، مقرر شده بود که مردم و به خصوص قشر ضعیف جامعه مورد توجه ویژه قرار گیرند و اگر دچار آسیب شدند، مشکلات آنها جبران شود و تمام سعی بر این باشد که ورشکستگی کسی در این میان اتفاق نیفتد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اهمیت حمایت روحی و روانی از بیماران و مردم آسیب دیده از کرونا ادامه داد: مسائل دینی و معنوی جامعه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و با این ظرفیت بسیار خوب است که در جلوگیری از شیوع کرونا همدلی و وفاق بیشتری نسبت به دیگر کشورها را در کشورمان شاهدیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور باتاکید بر تقویت تفکر بسیجی  و نیاز کشور در همه عرصه ها به تفکر بسیجی به  برنامه استانی و شهرستانی یادواره شهدا در روزهای آینده گفت: همه ارگان ها و دستگاه ها باید جهت برگزاری هر چه بهتر آن پای کار بیایند.

پیش از بیانات آیت الله اعرافی، گزارشی از فعالیت قرارگاه سردار سلیمانی توسط حجت الاسلام والمسلمین کارگر، گزارشی از برنامه‌های یادواره بزرگ شهدا توسط سرهنگ پاسدار بهشتی، گزارش کنگره شعر محمد توسط نقوی شهردار میبد، مسائل مرتبط با حانواده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین آقایی، مسائل مرتبط با دادگستری توسط دکتر حسین‌بیکی و مسائل مربوط به بهزیستی توسط فلاح رئیس بهزیستی و مسائل مرتبط با بهداشت شهرستان توسط دکتر حفیظی ارائه شد.

گفتنی است از مصوبات این نشست تشکیل کارگروه ویژه جهت پیگیری ادامه فعالیت گروه سرود ولایت امامزاده میرشمس الحق میبد و تشکیل شورای خانواده با مسئولیت حجت الاسلام آقایی جهت سیاست گذاری کلان در حوزه پیشگیری از آسیب های خانواده مانند طلاق بود.

© طراحی :

Template Design:Dima Group