04 مهر 1400 ساعت 18:55

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

در نشستی با حضور آیت‌الله اعرافی و عندلیب رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید صدوقی استان، مشکل زمین آموزشگاه فنی حرفه‌ای دختران میبد بررسی شد.

به گزارش میبد آدینه، آموزشگاه فنی حرفه‌ای دختران میبد که در بلوار صنایع‌دستی شهرستان میبد در مجاورت هنرستان تلاشگران در زمینی به مساحت سی‌وپنج هزار مترمربع واقع‌شده است به علت پیدا شدن فرد مدعی با سند مالکیت با مشکل مواجه شده است.

خانم احمدی رئیس دانشکده فنی حرفه‌ای دختران میبد گفت: مجموعه ساختمان جدید این آموزشگاه که یک سالی است به بهره‌برداری رسیده است دارای ساختمان خوابگاهی، سلف‌سرویس، نمازخانه، ساختمان اداری، آموزشی و کارگاه‌های در دست‌ساخت است که فردی با سند مالکیت بیست‌وسه هزار متر از این مجموعه را مورد چالش قرار داده است.

خانم احمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار دانشجوی دختر در دوازده رشته تحصیلی در این آموزشگاه مشغول تحصیل‌اند.

آیت‌الله اعرافی در این جلسه با اشاره به سوابق رقم خورده، به حسین بیگی رئیس دادگستری شهرستان میبد گفت: مشکل زمین آموزشگاه فنی حرفه‌ای دختران میبد را در شورای دادگستری استان پی گیری و تصمیم‌گیری کنند.

امام‌جمعه میبد تقویت مستندات موجود و راهی برای معاوضه زمین را در حل این مشکل از اساس پیشنهاد داد و گفت: این مشکل باید در سطح کشور و استان با پی گیری جدی دنبال و حل‌وفصل شود.

آیت‌الله اعرافی در ابتدای بیانات خود هم با اشاره به اهمیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مهارت افزایی گفت: دانشگاه فنی حرفه‌ای خلع بزرگی که در نظام آموزش و علمی در کشور است و فاصله علم و عمل و مشکلی که در بحث مهارت‌ها ایجادشده را می‌تواند با رویکرد کاربردی مهارتی و اتصال علم به عمل شکل جبران کند.

وی تقویت مباحث معنوی، اخلاقی، شخصیتی و نظام ارزشی و رفتاری در مسئولین را بهترین راه برای از بین بردن ضعف‌ها عنوان کرد و افزود: هرچه خدا دست ما داده یک وسیله امتحان است و باید از آن به نحو جامعه استفاده کرد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: باید با نگاه کلان، راهبردی و برنامه جامع و دوراندیشی کارها را به‌پیش برد.

امام‌جمعه میبد نیروی انسانی را اساس تحول در جامعه و هر اداره و سازمان خواند و گفت: دانش‌افزایی و تربیت نیروی انسانی را باید در دستور کار قرارداد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: پرچم‌داری کار بزرگ علم و دانش و مهارت باید قوی باشد و در استان یزد که دارای ظرفیت‌های زیادی در دانشگاه، صنعت و شخصیت‌های حوزوی است باید در پیشبرد کار بهره برد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group