04 مهر 1400 ساعت 19:54

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش در جلسه شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان از زحمات دبیران، معلمان و مدیران و همه‌کسانی که با آموزش‌وپرورش در شرایط کرونایی سخت همراهی و همکاری داشتند قدردانی کرد.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد با گرامی داشته هفته سوادآموزی گفت: نهضت سوادآموزی دریک سال گذشته باهمت جمع فراوانی از عزیزان بعد از فرمان امام که حرکت وسیعی در کشور آغاز شد؛ نتایج خوبی داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه تا قبل از انقلاب سطح سواد پایین‌تر از ۴۰ درصد و در میان دخترها ۳۰ درصد و در روستاها ۲۰ درصد بود افزود: امروز به برکت نهضت سوادآموزی این آمار در کشور به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تقدیر از همه‌کسانی که در اجرای فرمان امام و شاخص مهم رشد و توسعه کشور تلاش داشتند تصریح کرد: باید از استان یزد و برخی شهرهایی که در سوادآموزی پیشگام‌اند ویژه تشکر کرد.

وی پوشش صددرصدی آموزش‌وپرورش را یک سیاست و راهبرد برای همه دستگاه‌ها و جامعه خواند و گفت: هیچ عذری از هیچ دستگاه را نمی‌پذیریم و یک‌قدم هم نباید از این برنامه در سوادآموزی چه معلول، چه مهاجر و اتباع و چه آنهایی که مشکل مالی دارند عقب بنشینید.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: باید تلاش شود پنج سال آینده، فاصله سنی ده تا پنجاه سال به صفر برسد.

امام‌جمعه میبد تحقق سند تحول آموزش‌وپرورش را هم مهم خواند و بر اجرای برش شهرستانی آن تأکید کرد و گفت: هیچ دستگاهی و اداره‌ای نمی‌تواند بگوید نسبتی با آموزش‌وپرورش ندارم و هر اداره در برابر آموزش‌وپرورش دارای تکلیف است و باید گزارش خود را برای امسال و سال آینده به آموزش‌وپرورش ارائه کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه برش شهرستانی بیانات مقام معظم رهبری در آموزش‌وپرورش میبد را کاری ارزشمند خواند و گفت: انتظار این است که ذیل هر رهنمود مشخص باشد که چه اقداماتی برای سال آینده قرار است انجام شود.

آیت‌الله اعرافی در موضوع سلامت بهداشت در آموزش‌وپرورش هم استناد به آمارهای جزئی و مصداقی و راهکارهای درون‌زای مبتکرانه شهرستانی و هدف‌گذاری دقیق تا اواخر سال تأکید کرد.

امام‌جمعه میبد با اشاره به مشکلات پیش‌دبستانی‌ها و مهدها در رابطه با قرار گرفتن بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان بهزیستی گفت: پیش‌دبستانی‌ها و مهدها باید بود باید از این بلاتکلیفی بیرون بیاید و ظرف یک ماه اساس‌نامه سازمان در استان هم باید تهیه شود چراکه در متن کار و میدان عمل ممکن است پیشنهادهای خاص و عملی داشته باشید.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش میبد بر آینده‌نگری ازلحاظ ظرفیت‌های زیرساختی و زمین برای آموزش‌وپرورش است تأکید کرد و گفت: با توجه به رشد جمعیت و برای اینکه نیاز آموزش‌وپرورش به زمین حل شود باید برنامه داشت.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به تدریس کتاب‌های مهارت‌های زندگی در آموزش‌وپرورش هم آمادگی حوزه دردانش افزایی معلمان و خانواده‌ها و فراگیران را اعلام کرد و افزود: آماده‌ایم نگاه جامع‌تری به مسئله خانواده و سبک زندگی داشته باشند چراکه اصل زندگی آینده دختر و پسر درگرو این است که راه زندگی را بفهمد و دنبال کند.

وی تأمین زیرساخت‌های سخت‌افزار آموزش مجازی را هم موردتوجه قرار داد و افزود: دفتر می‌تواند تا سقف خرید صد تب لت در قالب قرض به آموزش‌وپرورش کمک کند تا دانش‌آموزی از زیرساخت سخت‌افزاری محروم نباشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به تهدیدها و فرصت‌های کرونا گفت: کرونا تجربه‌ها و مهارت‌های جدیدی را برای نظام تعلیم و تربیت داشت اما لطمه‌های جدیی را به‌ویژه در پایه اول زد.

وی تأکید کرد: باید با ابتکار و خلاقیت روش‌های جدید کاری کنید آموزش‌وپرورش کمترین لطمه را از غیرحضوری بودن ببیند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group