04 مهر 1400 ساعت 19:17

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام حسنی:
حجت‌الاسلام علیرضا حسنی امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به بررسی لایحه بودجه در مجلس گفت: توصیه من از این تریبون نماز به نمایندگان مجلس انقلابی و ولایی این است که مردم دچار مشکلات اقتصادی‌اند، سختی‌ها و فشارها، قشر متوسط را اذیت کرده، خدا را مدنظر بگیرید و طوری بررسی کنید که فشار اقتصادی بر قشر محروم و متوسط جامعه کمتر بیاید و مسائل اقتصادی این کشور و نظام و مردم حل شود.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه موقت میبد اولین سالگرد شهادت سیدالشهدا، مقاومت و قهرمان ملی و جهانی امت اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همچنین ایام فاطمیه را تسلیت گفت و افزود: پای امریکا از منطقه باید قطع شود.

خطیب جمعه میبد افزود; بی‌شک انتقام خون سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس از عاملین و آمرین این جنایت درزمان خود از دشمن گرفته خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسنی با اشاره به عظمت و حماسه‌آفرینی مردم در نه دی گفت: هشت ماه که فتنه گران کشور را به فتنه کشیدند; مردم صف‌ها را جدا و با بصیرت افزایی آنهایی را که به بهانه انتخابات، چنگ بر چهره ولایت انداخته بودند و به عاشورای حسینی و ولایت و رهبری اهانت کردند را به ایام‌الله تبدیل و با دفاع از حریم ولایت و امامت سفره فتنه را جمع کردند.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: امروز که سنگین‌ترین هجمه‌ها علیه عمود خیمه انقلاب و بحث ولایت‌فقیه در جامعه است نباید بعضی از افراد که روزی به‌عنوان عالم اخلاق و عارف در جامعه مطرح بودند و خودشان از ولایت حمایت می‌کردند تحت تأثیر واقع‌شده و علیه عمود خیمه انقلاب حرفی بزنند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از ظلمت و تاریکی‌ها به‌سوی نور حرکت کنیم راهش این است که در کشتی ولایت سوار شویم چراکه طی مسیر ظلمت به نور فقط با کشتی ولایت امکان دارد و بس.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه نماز و روزه و عارف شدن نمی‌تواند ما را به‌سوی نور ببرد تصریح کرد: انجام واجبات راه به این کشتی هست اما نجات از ظلمت و رسیدن به نور ولایت است و نماز، روزه و حج بی ولایت ما را از تاریکی خارج نمی‌کند.

وی بابیان اینکه این ولایت برای خدا ثابت است و مجرای این ولایت متفاوت است گفت: گاهی مجرای ولایت رسول‌الله، گاهی ائمه دوازده‌گانه، گاهی مجرای این ولایت نواب خاص درزمان غیبت صغری و چهار نائبی که امام زمان مشخص کرده و درزمان غیبت کبری هم مجرای ولآیت‌الله، ولی‌فقیه است که نقطه اتصال مردم با امام زمان است.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: در هرزمانی این جامه براندام یک نائبی پوشیده می‌شود که در دوره ما امام بزرگوار و ولی‌فقیه بود و امروز هم این ردا بر اندام نورانی و مبارک یک سید فقیه جامع‌الشرایط مجاهد و مرجع تقلید شیعیان جهان یعنی حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای پوشیده شده است.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه امروز پرچم اسلام به دست باکفایت مقام معظم رهبری است که با همه جهان استکبار درافتاده است تصریح کرد: باید این پرچم‌دار را حمایت و تقویت کرد و نه مسئولین و نه مردم حق ندارند کاری کنند که منویات رهبر معظم انقلاب روی زمین بماند.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه در چهل سال گذشته هر جا مردم و مسئولین به حرف ولی‌فقیه درزمان امام و رهبری توجه کردند قله‌ها را فتح کردیم هر جا کوتاهی شد ضربه خوردیم افزود: هرکس در هر موقعیت و مقامی کلمه‌ای بگوید، جمله‌ای بنویسند، حرفی بزند و موضعی بگیرد که ذره‌ای جایگاه نورانی ولایت‌فقیه را تضعیف کند گناهی بس بزرگ و نابخشودنی کرده است.

وی تصریح کرد: امروز همه نگاه‌ها به ایران اسلامی که ام القری اسلام و عمود خیمه انقلاب دوخته‌شده است.

خطیب جمعه میبد با اشاره به فضائل و مناقب حضرت زهرا سلام‌الله علیها گفت: طبقه نقلی که امام عسگری (ع) حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها حجت خدا بر ائمه است و اطاعت از زهرای اطهر بر همه انبیا و غیر انبیا واجب بوده است.

وی افزود: این بانوی دوعالم درراه دفاع از امامت و ولایت از همه هستی‌اش یعنی مال و جان و فرزندش گذشت و برای دفاع از ولایت و امامت وارد میدان شد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group