02 مهر 1400 ساعت 21:00

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
محمد فاتحی در نشست با آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد از ایجاد ۳۰ سقاخانه برداشت آب شرب در خیابان‌های اصلی و محلات میبد خبر داد و افزود: برای ایجاد هریک از این سقاخانه‌ها دویست و پنجاه میلیون تومان از محل بانی و خیر هزینه خواهد شد.

به گزارش میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد گفت: این طرح باید به‌صورت کلان و زیربنایی و باقابلیت اجرا به‌صورت کشوری تعریف و برنامه‌ریزی شود.

امام‌جمعه میبد مشارکت خیرین و ادارات را در این طرح ضروری خواند و گفت: در این طرح آب‌انبارهای موقوفه را نیز می‌توان احیا و تعداد سقاخانه‌های پیش‌بینی‌شده را افزایش داد.

فاتحی بابیان اینکه برای اجرای این طرح ۳۰ کیلومتر شبکه توزیع آب بهداشتی نیاز است گفت: سازه این سقاخانه‌ها سنتی و به‌صورت گنبد و چهار بادگیر خواهد بود.

وی با اشاره به استقبال مردم از تفکیک آب شرب از آب بهداشتی و اعلام ۸ نفر بانی برای اجرای این طرح گفت: پیشنهادشده است موسسه هیئت‌امنایی خیرین آب‌رسان حضرت ابوالفضل میبد در همین راستا تشکیل شود.

© طراحی :

Template Design:Dima Group