02 مهر 1400 ساعت 21:31

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

مدیر حوزه‌های علمیه کشور:
آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در همایش رهروان فاطمی و همسران روحانیون، از یکایک خانواده‌ها که باتحمل، صبوری و همدلی به همسرانشان که درصحنه فکر، فرهنگ و صیانت از عقیده و اخلاق جامعه شهر نقش‌آفرین هستند قدردانی کرد.

به گزارش میبد آدینه، مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به نقش ممتاز و برجسته روحانیون در جامعه گفت: مساجد، منبرها و محراب‌های شهر بالای صدهزار نفری شهرستان میبد و فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و دینی و تبلیغی آن با حدود ۱۵۰ روحانی، امام جماعت، مبلغ و اهل منبر و محراب اداره می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: البته در کنار این روحانیون، جمع زیادی از خواهران حوزوی هم در عرصه‌های آموزش‌وپرورش و عرصه‌های تبلیغی فعال‌اند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه شما خواهران بزرگواران در همه این فعالیت‌های اعتقادی، تبلیغی، دینی، فرهنگی، اجتماعی و خدمات گسترده ایی که همسرانتان انجام می‌دهند سهیم هستید افزود: افزون بر این خود شما خواهرانی که تحصیلات حوزوی دارید و مستقیم و غیرمستقیم در کنار همسران خود، در کاروان بزرگ فعالیت فرهنگی، اجتماعی، دینی و انقلابی سهیم هستید.

امام‌جمعه میبد کار روحانیت را کاری سنگین، دشوار، حساس و راهبردی خواند و گفت: روحانیون و جامعه مبلغین، امام جماعت، اهل منبر که فعالیت‌های جهادی و اجتماعی در مساجد و محلات دارند، بیش از مسئولینی که دور از دسترس مردم هستند در تیررس حرف‌وحدیث قرار دارند.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: این جامعه فداکار طلبه و روحانی، امام جماعت، اهل منبر و محراب که در خط مقدم سینه سپر کرده‌اند هم معارف الهی را رواج و نشر می‌دهند و هم از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند و هم باید همدل و همراه و یار مردم باشد و سخنان آنها را بشنود و درد آنها را گوش و با صبوری طعنه‌ها را به جان بخرند و تحمل کنند.

وی بابیان اینکه شبکه اصلی اسلام در طول تاریخ و انقلاب اسلامی در این ۴۲ سال مساجد و منبرها بودند و روحانیون پیش‌قراول و پیش‌آهنگ بودند افزود: این قشر مؤثر در جامعه هنوز هم کم شناخته می‌شود.

امام‌جمعه میبد با تأکید بر اینکه هنوز هم در جامعه همه را با یک چوب می‌رانند افزود: درکل روحانیون شاید یک درصد مسئولیت‌هایی دارند و دارای منصب‌اند که به لحاظ معیشتی هم وضع مناسبی دارند، درحالی‌که اکثر جامعه بزرگ روحانیت که خادمان دین و مروجان شریعت در صف مقدم و کف میدان، امانت الهی و آیات وحی و اخلاق دین را نشر می‌دهند، با سختی‌های زیادی مواجه‌اند که باید با تمام تواضع در مقابل آنها ادای دین و وظیفه کنیم.

آیت‌الله اعرافی گفت: لایه دیگر جامعه روحانیت، خانواده‌های آنها یعنی همسران و فرزندان آنها هستند که این نشان دین و ترویج تبلیغ شریعت را دارند و با ملامت و طعنه و تنگناهای زندگی و معیشت مواجه‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: شما همسران روحانیون محور اصلی هستید که علاوه بر حفظ خانواده و پشتوانه عاطفی و روحی و شخصیتی همسرانتان مربیان فرزندان هستید و باید این‌همه سختی را برای خدا تحمل‌کنید.

امام‌جمعه میبد تربیت فرزندان و شکل دادن خانه‌ای که افراد خوب در آن تربیت شوند و الگوسازی در خانه‌ ایمانی و سالم و عمق‌بخشی به کار همسران را ثوابی مضاعف برای خانواده‌های روحانیون برشمرد و گفت: شما همسران روحانیون پشتوانه کار بزرگ تبلیغی و بسیجی و انقلابی و جهادی و اجتماعی هستید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان، بر ارتقاء ابعاد نرم‌افزاری خانواده‌های روحانیون تأکید کرد و افزود: شورای مبلغان و حوزه‌ها باید طرح اساسی‌تری را در ارتقاء خانواده‌های روحانیون و کاهش مسائل معیشتی و زندگی انجام دهند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group