02 مهر 1400 ساعت 21:43

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش، ضمن قدردانی از خدمات موحدی فرد و مدیران و معلمان و ستاد آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش میبد باید همچنان در همه ابعاد سرآمد بماند و ارتقاء پیدا کند.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد اعتلای روزافزون آموزش‌وپرورش در همه ساحت‌های تعلیم و تربیت را سرلوحه همه ادارات و خانواده‌ها خواند و گفت: همه ادارات و خانواده‌ها و جامعه و خیرین اولویتشان باید این باشد که در خدمت آموزش‌وپرورش باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر توجه به سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش که برش استانی هم تهیه‌شده و همچنین گام دوم انقلاب به‌عنوان اسناد مهم کشوری تأکید کرد.

وی اهتمام به برنامه‌ریزی دقیق، مدون و زمان‌بندی‌شده نسبت به منشور آموزش‌وپرورش که از دوره موحدی فرد ارائه‌شده گفت: تمام طرح‌هایی که در ادوار شورای آموزش‌وپرورش مصوب شده است هم ازجمله تربیت اجتماعی دانش‌آموزان به‌منظور توانایی و مهارت دانش‌آموزان برای تعامل و اثرگذاری و نقش‌آفرینی در جامعه، باید بازخوانی و پیگیری شود.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه مطلقاً گروه آموزش‌وپرورش باید از آسیب‌های اداری، بداخلاقی، ناهماهنگی، اختلاف و سستی و کم‌کاری به دور باشد تصریح کرد: گروه آموزش‌وپرورش باید نظام‌مند، قبراق، چابک، حکیم، پا به کار و فعال و باروحیه جهادی عمل کند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به تربیت نسل جدید مدیر در تراز سند تحول و افق‌های برتر در آموزش‌وپرورش میبد گفت: بی‌قیدوشرط درزمینهٔ علمی، فناوری، مهارتی، تربیتی و اخلاقی و هر آنچه برای تربیت مدیر جوان لازم است آماده همکاری هستم و تشکیل بانک اطلاعات مدیر و انتخابات درست و برگزاری دوره‌های خوب و آماده‌سازی نسل تازه مدیر با اقتضائات امروز آموزش‌وپرورش ضروری است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر ایجاد منابع پایدار در آموزش‌وپرورش هم گفت: باید به سمتی رفت که در ۵ سال آینده آموزش‌وپرورش با تولید منابع پایدار بدون هیچ نیازی، کارهای فرهنگی، آموزشی، تربیتی تشویق و کنکور کارهای خود را پیش ببرد.

توجه به پرداخت اجارات وقف، ساخت‌وساز با معماری ایرانی اسلامی و جذاب، بازخوانی پیوست‌های اداری در حمایت از آموزش‌وپرورش، شناسایی نقاط ضعف و معالجه آن و ارتقاء دیگر شاخص‌های فرهنگی مهارتی در کنار مقوله کنکور و جذب اعتبارات خیری و دولتی از دیگر تأکیدات امام‌جمعه میبد در این جلسه بود.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این نشست از همکاری و پیگیری‌های امام‌جمعه میبد و خیرین در ارتباط با مدرسه‌سازی تشکر کرد.

محمدرضا کارگر مدیر آموزش‌وپرورش میبد هم با اشاره به اجرای طرح کوچ گفت: طرحی در آموزش‌وپرورش اجرا شد که به دنبال آن در هر مدرسه‌ای یک نفر شاخص توسط مدیران مدارس به آموزش‌وپرورش معرفی شدند و سپس با پالایش این نیروها و حذف افراد بالای ۳۵ سال، ۱۰۰ نفر از میان ۲۰۰ نفر معرفی‌شده انتخاب شدند.

محمدرضا کارگر شورکی ادامه داد: افراد انتخاب‌شده به گروه‌های ۱۰ نفره تقسیم شدند و در ۱۰ جلسه آموزش دیدند تا در هنگام بازنشسته شدن مدیران مدارس، نیروهای خوب و کارآمد و آموزش‌دیده برای جایگزینی آنها داشته باشیم.

در این جلسه از رضا فلاح دانش‌آموز دبیرستان استعدادهای درخشان رحیمی فر که در المپیاد سلول‌های بنیادی مدال طلای کشوری آورده است تجلیل شد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group