04 مهر 1400 ساعت 19:07

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام حسنی:
امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: اگر می‌خواهید مشکلات این کشور حل شود باید خوب انتخاب کنید.

به گزارش میبد آدینه، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی باز شدن گره مشکلات مردم و جامعه را در انتخاب درست در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا خواند و افزود: اگر مردم درست انتخاب کنند دیگر گره کور نخواهیم داشت.

خطیب جمعه میبد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های یک دولت جوان تصریح کرد: با لباس اتوکشیده و جایی نرفتن مشکل مردم حل نمی‌شود و باید دولت جوان، حزب الهی و جهادی این گره را از کار مردم باز کند.

وی گفت: کسی که بناست به‌عنوان رئیس قوه مجریه با اختیارات بسیار وسیعی که در قانون اساسی به رئیس‌جمهور داده‌اند سکان‌دار کشور شود باید به جوانان اعتماد داشته و کار را به کاردان بسپارد.

امام‌جمعه موقت میبد افزود: امیدواریم در انتخابات آینده دولتی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند روی کار بیاید تا مزه یک دولت انقلابی حزب‌اللهی و ارزشی را بچشید.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه در انتخابات شوراها هم همین‌طور باید برای شهر برنامه‌ریزی داشت گفت: مشکلات شهر کم نیست و برای حل آن باید مردم سعی کنند به افراد کارآمد و کسانی که دید فرهنگی، ارزشی و روحیه انقلابی دارند و حاضرند بدون چشم‌داشت پاشنه کفش بکشند و برای مردم بدوند رأی داد تا شاهد پیشرفت شهرمان باشیم.

 امام‌جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها گفت: هم مسئولین ادارات و ارگان‌های دولتی هم بخش خصوصی و هم بانک‌ها همه موظف‌اند برای تحقق این شعار همت کنند.

حجت‌الاسلام حسنی افزود: باید اجازه دهند و موانع را بردارند تا اگر مولدی می‌خواهد چیزی را در صنایع پاک تولید کند موردحمایت قرار گیرد تا تولید در کشور رونق پیدا کند.

وی اظهار داشت: اگر تولید در کشور بود قطعاً مساله اشتغال حل و بیکاری از بین می‌رود و تحریم‌های ظالمانه‌ای که نظام سلطه علیه نظام و کشور ما تحمیل کرده است بی‌اثر خواهد شد.

چند توصیه به مسئولین شهرستان

توصیه اول:

امام‌جمعه موقت میبد گفت: همه مسئولین چه بخش دولتی چه خصوصی و چه بانک‌ها، برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری همت کنند. حجت‌الاسلام حسنی با اشاره به پیام پرمحتوا و عمیق آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه دانشمند شهرستان به مسئولین در همه ابعاد گفت: مسئولین اولویت‌های سال ۱۴۰۰ که آیت‌الله اعرافی در شهرستان میبد تعیین کرده‌اند باید تا جایی که امکان دارد تحقق یابد تا شاهد پیشرفت بیشتر شهر در مسائل اخلاقی، معنوی، فرهنگی، اقتصادی و محرومیت‌زدایی در رسیدگی به اقشار کم‌درآمد باشیم.

وی تصریح کرد: دوم باید ادارات ما نسبت به سال قبل در رسیدگی به امور مردم بهتر عمل کنند چراکه ارباب‌رجوع از بعضی از کوتاهی‌ها گله‌مند هستند و باید ارباب‌رجوع را تکریم و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: نفر اول هر اداره باید خود را در دسترس مردم قرار و بیشتر در نمازهای جمعه و جماعات و در میان مردم باشند تا دسترسی مردم به شما راحت‌تر باشد.

خطیب جمعه میبد با اشاره به سال قبل که براثر عواملی ازجمله کرونا فشار سنگین اقتصادی بر مردم و طبقه مستضعف و محروم جامعه وارد آمد گفت: مسئولین با فعالیت بیشتر و نظارت دقیق‌تر از گرانی بی‌حساب‌وکتاب کالاها مصرفی و ساختمانی جلوگیری کنند.

حجت‌الاسلام حسنی سیزدهم فروردین و روز طبیعت را هم گرامی داشت و گفت: وظیفه ما حفظ محیط‌زیست و طبیعت و زندگی سالم برای خود و نسل‌های آینده است و باید از تخریب طبیعت و محیط‌زیست و آلودگی هوا به‌شدت پرهیز کرد تا حیات سالم در جهان ادامه یابد.

وی در ادامه خود و نمازگزاران را با استفاده از شب‌های باقیمانده از این لحاظت نورانی ماه شعبان، انس با مناجات شعبانیه و استغفار و توبه توصیه کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با آمادگی کامل وارد ماه مهمانی خدا رمضان باشیم.

خطیب جمعه میبد اعیاد شعبانیه و دوازده هم فروردین سالروز تشکیل نظام جمهوری اسلامی را نیز تبریک و سال سرشار از موفقیت، معنویت و سعادت و سلامت و رونق اقتصادی برای ملت عزیز خواستار شد.

امام‌جمعه موقت میبد همچنین هفته سربازان گمنام امام زمان که با ولادت امام عصر (عج) نام‌گذاری شده را بر همه‌کسانی که در گمنامی، خدمات بسیار بزرگی امنیت را به کشور نظام و مردم هدیه می‌دهند را تبریک گفت و افزود: امنیت و آسایش این مرم به برکت فداکاری‌های این سربازان گمنام امام زمان است ان شاء الله خدا بر توفیقات این عزیزان بیفزاید.

وی یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، ترور، گمنام، مدافعین حرم، مدافع امنیت و مدافع سلامت و امام شهدا را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام حسنی همچنین یاد و خاطره زنان و مردانی که سال قبل در بین ما بودند و الان اسیر خاک‌اند به‌ویژه کسانی که با ویروس منحوس کرونا از دنیا رفتند و اصحاب نماز و جمعه و جماعت بودند را گرامی داشت.

© طراحی :

Template Design:Dima Group