02 مهر 1400 ساعت 22:35

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی مام جمعه میبد در جلسه شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان با اشاره به مشکلات نظام تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی گفت: این دوره باید از طریق پروژه تحقیقاتی برای ارتقای رشد اجتماعی و اخلاقی و شخصیتی و دور ماندن از آسیب‌ها موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت مشکلاتی را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد تأکید کرد: خیرین و مسئولین مثل همیشه حمایت و همکاری با نظام و تعلیم و تربیت در آموزش‌وپرورش را در صدر اولویت خود قرار دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر بازنگری همه مصوبه‌های شورای آموزش‌وپرورش گفت: تاکنون از میان مصوبات شورای آموزش‌وپرورش ۴۰ محور اصلی استخراج‌شده است که باید مکتوب و نیازسنجی شود.

آیت‌الله اعرافی آماده‌سازی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای نسل جدید مدیران را یکی دیگر از اولویت‌ها خواند و تصریح کرد: مدیران جدید باهمت بلند، آگاهی و مهارت‌های لازم باید وارد عرصه مدیریت در آموزش‌وپرورش و مدارس شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر پرداخت به‌موقع بهای موقوفات از سوی آموزش‌وپرورش هم گفت: آموزش‌وپرورش با برآورد و تعیین بهای موقوفات و پرداخت به‌موقع و اولویت قرار دادن موقوفه‌ها برای ساخت مدرسه و کلاس‌های درس توجه کند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: اصول معماری ایرانی و اسلامی در فضاهای آموزشی هم باید از سوی مهندسین و خیرین موردتوجه باشد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم افزایش سرانه فضاهای آموزشی و تأمین تجهیزات را مهم خواند و گفت: همچنان به بازسازی مدارس و کمک و حمایت از آموزش‌وپرورش به کمک خیرین نیاز داریم.

میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم ایجاد صندوق ذخیره برای کمک به دانش آموزان نیازمند و متوقف کردن جداسازی دانش آموزان و سوق دادن تعدادی از آنها به سمت مدارس خاص مانند شاهد و نمونه و استعدادهای درخشان را خواستار شد.

میرمحمدی سنگینی کتاب‌های درسی دوره اول ابتدایی را از دیگر مشکلات آموزشی در این دوره یاد کرد.

میرمحمدی همچنین احداث دبیرستان ویژه دانش آموزان دختر ازدواج‌کرده را یکی از درخواست‌های مدیران مدارس در این جلسه مطرح کرد.

محمدرضا کارگر رئیس آموزش‌وپرورش میبد نیز با ارائه گزارشی از برنامه روز معلم، ارتباط تلفنی با ۲۰ فرزند شهید معلم شاغل در آموزش‌وپرورش، عیادت از معلمان بیمار، پرداخت بهای موقوفات و پیگیری ساخت ۲ مدرسه در بفروئیه را از برنامه‌های آموزش‌وپرورش برشمرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group