04 مهر 1400 ساعت 19:55

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در دیدار مدیرکل و معاونین جمعیت هلال‌احمر استان با تبریک فرار رسیدن هفته هلال‌احمر گفت: هلال‌احمر نهاد اجتماعی است که باید بیش از این موردتوجه باشد.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه با حرکت‌های جهادی و فعالیت‌های اجتماعی می‌توان گره بسیاری از مشکلات جامعه را باز کرد گفت: بدون روح جمعی، تعاون و همبستگی مشکلات را نمی‌شود حل کرد و هلال‌احمر می‌تواند دراین‌باره مؤثر عمل کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به تأکید اسلام به تأمین نیازهای روحی و معنوی و فکری و همچنین امداد و درمان و یاری‌رسانی به بشر گفت: در اسلام به امداد و درمان و یاری‌رسانی به انسان به‌صورت وسیع و تأمین نیازهای روحی و معنوی و زیستی و حیاتی و ارائه خدمات به دیگران توجه شده است.

وی بابیان اینکه بسیاری از اصول ارتباطی، اجتماعی و خدماتی که اسلام ترسیم کرده است اختصاص به شیعه و مسلمان ندارد بلکه همه انسان‌ها را در بر می‌گیرد تصریح کرد: اسلام علاوه بر نظام امربه‌معروف و نهی از منکر و ارشاد، نظام جامع در ارائه خدمت و گره‌گشایی، اعانه و امداد نسبت به دیگران دارد و این نظام فکری اختصاص به طبقه، گروه و صاحبان فکر خاص ندارد بلکه فراگیر است.

امام‌جمعه میبد گفت: کاری که در مقام امداد و نجات، درمان و دستگیری از دیگران انجام می‌دهیم ارزش انسانی و الهی دارد.

آیت‌الله اعرافی در ادامه نگاه بلند را در تسهیل مشکلات مهم خواند و تأکید کرد: شرط موفقیت‌ها در بلندنظری و اراده قوی و همت بالاست و باید این بلندنظری در هلال‌احمر تقویت شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه هنر مهم مسئولین این نیست که بر کارهای متعارف مشغول باشد گفت: باید با آینده‌نگری و تصویر افق‌های بلند و افزون بر کارهای متعارف تعریف‌شده به افق‌های بلند بیندیشیم و محقق کنیم.

 امام‌جمعه میبد افزود: بسیاری از کارها نیاز به همفکری و هم‌اندیشی و همکاری با بخش دولتی، عمومی و خصوصی دارد و شخصیت هر دستگاه باید متعامل و پر ارتباط باشد تا با همکاری‌های گسترده و عمیق بتواند کارهای بزرگ‌تری را رقم بزند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه منابع انسانی دستگاه اداری و عمومی و دولتی و غیردولتی حرف اول و آخر را می‌زند گفت: تربیت و ارتقاء این منابع انسانی هم اهداف را محقق و آینده را ترسیم می‌کنند.

وی افزود: هلال‌احمر باید با به‌کارگیری آدم‌های باانگیزه، دانا و فهیم و دارای مهارت لازم در کار خودشان همه‌چیز را تغییر دهد.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به تجربه موفق و درخشان بسیج در جنگ و عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد: در هلال‌احمر باید همه جامعه را با خودتان همراه کنید و با نیرو سازی، کادر سازی و منسجم کردن این نیروها و تزریق فرهنگ عمومی را دنبال کنید.

امام‌جمعه میبد با اشاره به تفاهم‌نامه بین حوزه علمیه با هلال‌احمر هم گفت: در این زمینه اقداماتی شده است و جریان‌هایی شکل‌گرفته که می‌تواند در کشور و در حوادث خدمات ارزشمندی را ارائه دهد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group