04 مهر 1400 ساعت 18:38

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه، میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و حسین فلاح فرماندار میبد، ظرفیت‌های نوظهور صنعت و اشتغال و اقتصاد و راه‌های ایجاد و مدیریت آن در سال‌های پیش رو در این شهرستان بررسی شد.

به گزارش میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی تصویب منطقه ویژه دو هزار هکتاری شهرستان میبد در جنوب شرقی این شهرستان را ظرفیتی کم‌نظیر خواند و گفت: این منطقه باید با اولویت‌های زیست‌محیطی و صنایع پاک پایه‌ریزی شود.

امام‌جمعه میبد همچنین افزود: شهرک ناحیه ۲ میبد هم در بالادستی شهرستان میبد ظرفیت دیگری است که اشتغال و اقتصاد شهر را تقویت می‌کند اما نباید از بحث زیست‌محیطی آن غافل بود.

وی با اشاره به نتیجه رسیدن پی گیری های مسئولین در رفع مشکل شرکت فولاد میبد گفت: فولاد میبد هم در آستانه راه‌اندازی مجدد قرارگرفته است که امید و نشاط را در بین نیروها و همچنین سهامداران زنده خواهد کرد.

میرمحمدی نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه در خصوص استقرار صنایع آلاینده در ناحیه ۲ صنعتی میبد هشدار داد و گفت: استقرار صنایع آلاینده ازجمله صنعت کاشی و سرامیک به دلیل نزدیکی بیش‌ازحد به شهرستان به نفع مردم نیست.

میرمحمدی همچنین افزود: منطقه ویژه اقتصادی فرصتی مناسب برای حرکت به سمت صنایع پاک است و می‌توان به‌جای صنایع آلاینده، واحدهای داروسازی، تولید قطعات پزشکی و دیگر صنایع های تک را که ارزش‌افزوده بسیار بالایی هم دارند در این منطقه مستقر کرد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم تأمین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی میبد را خاطرنشان کرد و گفت: تأمین زیرساخت‌های آب و برق و گاز این منطقه از اولویت‌هاست و برای مدیریت این مجموعه هم باید افرادی دارای اهلیت انتخاب شوند.

پی گیری مسکن و رفع مشکلات شهرک‌ها، تعیین حدود مرزی، تابلو شهدا از دیگر مباحث این جلسه بود.

© طراحی :

Template Design:Dima Group