02 مهر 1400 ساعت 21:54

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در دیدار تعدادی از جوانان شهیدیه با اشاره به مسائل پیش‌آمده در خصوص حضور غیربومی‌ها و ایجاد برخی ناهنجاری‌ها گفت: مسئولین وظیفه‌دارند به خواسته‌های مردم توجه کنند.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه هر مسئله و مشکلی را نباید در سطح شهر امنیتی کرد افزود: حضور جوانان و مردم در مسئله اجتماعی نه‌تنها خطر ندارد بلکه یک سرمایه است که می‌توان با تعامل از این ظرفیت در رفع بسیاری از مشکلات استفاده کرد.

آیت‌الله اعرافی گفت: حضور جوانان و مردم در پی مسئله اجتماعی که خانواده‌ای را دچار مشکل کرده است نشانه بیداری است.

وی بابیان اینکه نیروی انتظامی و پایگاه باید با هماهنگی کنترل بیشتری به مسائل داشته باشند تصریح کرد: البته باید این اقدامات هوشمندانه باشد و مرزهای قانونی رعایت و جایگاه نیروهای امنیتی و نظامی حفظ شود.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه ما باید نسبت به غیربومی‌ها راه متعادل و سنجیده را داشته باشیم و تلقی نشود که غیربومی ستیز هستیم گفت: اما درعین‌حال مهاجرت و غیربومی باید کنترل شود و احیاء طرح مهاجرت یکی از اولویت‌ها در سال ۱۴۰۰ است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به سابقه انقلابی، دینی و اخلاقی شهیدیه بر مواظبت از این منطقه در مقابل آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، طلاق و افزایش سن ازدواج تأکید کرد.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: غیرت اجتماعی که امروز در جوانان است ارزشمند است و می‌توان از این ظرفیت در رفع بسیاری از مشکلات بهره برد.

وی در خصوص مدیریت صنایع هم گفت: برای مدیریت صنایع آلاینده و نیروهای کارگری باید سیاست واحدی از عقدا تا یزد اعمال شود؛ نه اینکه در منطقه‌ای مرتب مجوز صادر و نیروی کارگری به کار گرفته شود و منطقه دیگر تحت‌فشار قرار گیرد.

آیت‌الله اعرافی با ابراز خوشحالی از حساسیت جوانان به مسائل اجتماعی گفت: توجه نسل جوان به مسائل اجتماعی و فرهنگی، نباید موجب هراس در مسئولین باشد بلکه باید آنها را در این مسیر همراهی کنند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group