04 مهر 1400 ساعت 18:52

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام غفوری:
حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به حماسه‌آفرینی ملت بزرگ ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ملت بزرگ ایران با گوش فرادادن به توصیه‌های مقام معظم رهبری ،عمق معرفتی پیدا کردند و از پیچ تاریخی انقلاب سربلند بیرون آمدند.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه در این انتخابات ثابت شد که معرفت و بصیرت ملت ایران عمق پیداکرده است افزود: اوایل انقلاب عواطف و احساسات غلبه داشت اما این بار صحنه متفاوت بود.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: دشمن ‌روی این انتخابات حساب ویژه بازکرده بود و با همه توطئه‌ها به دنبال دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن سال‌هاست که می‌گوید جمهوری اسلامی ۳ ماه دیگر و یا یک سال دیگر برچیده می‌شود گفت: دشمنان نظام و ملت ایران به فضل خدا ۴۲ سال گذشته ناکام‌تر از قبل و ملت ایران روزبه‌روز سرافرازتر از قبل درصحنه حضورداشته و خواهند داشت.

حجت‌الاسلام غفوری افزود: این نشان‌دهنده این است که معرفت و بصیرت ملت ایران اسلامی عمق پیداکرده است و الان کاملاً متوجه همه قضایاست و مسائل را به فضل الهی خوب درک می‌کند و دشمن ،طراحی ، وظیفه و افق پیش رو و تحلیل‌ها را می‌فهمد.

امام‌جمعه موقت میبد با تبریک به ملت ایران از اینکه به چنین سطحی از عمق ، روح ، معرفت و بصیرت رسیده است گفت: ملت بزرگ ما مزد مجاهدت و نصرت الهی را در این حرکت جهاد گونه‌ای که در انتخابات داشت دریافت کرد.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه دشمن سال‌هاست که تلاش می‌کند به نظام آسیب بزند گفت: آنها می‌دانند که از راه اسلامیت که ملت به اسلام و قرآن و خدا و دین جان می‌دهند نمی‌توانند ضربه بزنند بنابراین جمهوریت را هدف قرار داده‌اند.

وی با اشاره به دشواری‌هایی که ملت ایران در هشت سال گذشته تحمل کردند گفت: تاریخ بعداً ثابت خواهد کرد آنچه در این سال‌ها بر سر ملت ایران از جهت معیشت ،تورم ،گرانی و تعطیلی کارخانه‌ها و مشکلات دیگر همچون بورس و گران شدن ارز و دلار آمد آیا تعمدی بود یا واقعیت.

حجت‌الاسلام غفوری بابیان اینکه بالاترین فشار در این ۴۰ و دو سال در این دوره رخ داد افزود: دانشگاه‌ها و محققان باید بامطالعه دقیق جواب روشنی را در این زمینه به مردم بدهند.

وی با استناد به برخی آمار و ارقام رسمی کشور تصریح کرد: نرخ تورم سالانه ما تا خردادماه ۴۳ درصد و در اقلام خوراکی ۵۱٫۶ درصد بوده است و در خرداد ۱۴۰۰ بنا بر گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار تورم نقطه‌ای ۴۷٫۶ درصد و در اقلام ۶۲٫۳ درصد است.

امام‌جمعه موقت میبد افزود: بنا بر آمار بانک مرکزی شاخص قیمت مسکن در تهران از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ ، هفت‌صد درصد رشد کرده است و انتظار برای مسکن دار شدن در تهران به صدسال رسیده است این باید بررسی شود که چه اتفاقی افتاده است؟ مگر کشور ضعیف و ندار بودیم ، مگر بیش از هزار شرکت دانش‌بنیان فعال ایجاد نکردیم و چطور شد که یک‌دفعه قیمت ارز رشد ۷۰۰ درصدی داشته و از ۳۰۰۰ تومان به ۲۴۰۰۰ تومان رسیده است.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه در این هشت سال رکورد تورم نسبت به همه دولت‌ها و حتی در طول شصت‌ساله گذشته شکسته شده است گفت: اهل تحقیق می‌گویند که دلیل افزایش رشد نقدینگی بوده است.

وی با تشریح این مسائل که برای کشور پیش آمد و دشمن هم دائم بر طبل ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم کوبید و از طرفی بعضی شعارها و حمایت‌های مردم و نظام را به خود جلب کردند و رد صلاحیت هم بر نفوذ جاسوس‌ها دامن زد و بعد از سال‌ها هم‌نوای دشمن شده و جمهوریت نظام را زیر سؤال بردند گفت: ملت بزرگ ایران با حضور در پای صندوق‌های رأی بر همه نقشه‌های دشمنان خط بطلان کشیدند و اعلام کردند با همه مشکلاتی که در معیشت دارند اما بین نظام و اسلام و میراث شهیدان جدایی نمی‌دانند و دولتی سرکار می‌آوریم که بتواند به‌خوبی با اتکا به سرمایه‌های ملی و ۹ به امید به امریکا و کفار و مشرکین مشکلات کشور را حل کنند.

حجت‌الاسلام غفوری گفت: یک‌بار دیگر از کارستانی که ملت بزرگ ایران در انتخابات رقم زدند متواضعانه تشکر می‌کنم و به آیت‌الله رئیسی به‌عنوان منتخب ملت تبریک می‌گویم و از همه‌کسانی هم که تلاش کردند تا مردم با حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی حاضر شوند تشکر می‌کنم.

امام‌جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه این روزها گفته شد کسی به دولت خسته نباشید هم نگفت تصریح کرد: من همه آمارهایی که خواندم به دولت می‌گویم خسته نباشید.

حجت‌الاسلام غفوری افزود: آنچه پیش روی ماست می‌بینیم و برای همه معطل کردن ملت و گرفتار کردنشان به یک مذاکرات بی‌فرجامی که هیچ حاصلی برای ملت نداشت و هنوز گفته هم می‌شود بگذارید همه داشته‌های ملت را بدهیم و توافق کنیم به خدا پناه می‌بریم.

خطیب جمعه میبد گفت: اگر قدرت دست بعضی‌ها باشد ؛توان موشکی و حضور منطقه‌ای و همه محورهای اقتدار و عزت ملت را بدهند که برای وعده لغو تحریم تحریمی که می‌تواند برای ما فرصت باشد تهدید است.

وی افزود: باید همان‌طور که دشمن درصحنه نظامی ، سیاسی و امنیتی طعم تلخ شکست را چشید؛بتوانیم درصحنه اقتصادی هم به فضل خدا و همت ملت و دولت جدید ناکام کنیم و طعم شکست تلخ را به دشمن بچشانیم.

امام‌جمعه موقت میبد ۶ تیرماه سالروز ترور نافرجام رهبر فرزانه انقلاب در سال ۶۰ از منافقین کوردل را گرامی داشت و گفت: خدا را شاکریم که این وجود نازنین را برای ما حفظ کرد و می‌گوییم رهبرا این ملت لحظه‌ای از اطاعات اوامر شما غافل نمی‌شود چون شما را حقیقتاً از خودش می‌داند.

خطیب جمعه میبد سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و هفته قوه قضائیه را به همه قضات قوه قضائیه و ریاست قوه قضائیه تبریک گفت.

 حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به بستری شدن حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد به دلیل کسالت گفت: هم‌اکنون ایشان در سلامت هستند و از خداوند برای ایشان آرزوی سلامتی داریم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group