02 مهر 1400 ساعت 22:54

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در دیدار شورای جدید
امام‌جمعه میبد در دیدار شورای جدید میبد گفت: میبد باید شهر هوشمند، الکترونیک با شهرداری قوی و پاسخگو و بدون مراجع حضوری باشد و برای رسیدن به این افق باید سرمایه‌گذاری جدی در مسائل زیرساخت‌های علمی و هوش مصنوعی داشت.

به گزارش میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه شورا، مدیران و سیاست‌گذاران نیاز به تخصص در رشته خاص ندارند تصریح کرد: شورا و شهردار باید نیاز به اطلاعات، عقل راهبردی، هوش ارتباطی و اجتماعی دارد تا با برنامه‌ریزی، توانایی جذب و به‌کارگیری نیروی متخصص امور را به جلو ببرد.

وی جذب نیروی انسانی نخبه با تحصیلات بالا و ارتقاء منابع انسانی موجود به لحاظ فنی، اخلاقی و دینی در شهرداری را ضروری خواند و گفت: شهر با طرح و برنامه و به‌کارگیری نیروی متخصص متحول می‌شود.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اجرای سالی یکی دو پروژه بزرگ از سوی شورا و شهرداری جدید را باعث نشاط و شادابی در شهر عنوان کرد و گفت: در کنار توجه به مطالبات و خواسته‌های مردم در امر آسفالت و کوچه و خیابان باید ۲۰ پروژه را تعریف و در طول دوره چند تا از آن را محقق کرد.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: ازجمله این طرح‌های بزرگ می‌توان باغ‌راه از دانشگاه آزاد تا پل خورشید، زیرگذر معلم، ورودی‌های غربی به سمت میبد، ورودی، دسترسی شهیدیه، مهرآباد و رکن‌آباد، میدان تره‌بار پایانه مسافربری، ایجاد و ارتقاء حمل‌ونقل داخل شهر را نام برد.

وی گفت: با نگاه آینده‌نگرانه نباید به پارک‌های موجود قانع بود بلکه باید هفت، هشت پارک بزرگ خوب را هم در شهرستان ایجاد کرد.

آیت‌الله اعرافی بر توجه شورای جدید به مسائل نظام‌مهندسی هم تأکید کرد و گفت: شورای جدید بحث نظام‌مهندسی و استحکام بنا و استانداردسازی ساختمان را مهم بداند و از ظرفیت‌های مهندس محمدحسین صباغی که از مسئولین خوش‌فکر، فنی و باانگیزه است در این زمینه استفاده کند.

امام‌جمعه میبد توجه به مبلمان شهری، معماری اسلامی و سنتی و اولویت دادن به آموزش‌وپرورش، حوزه و دانشگاه هم تأکید کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه ما حقیقتاً در بحث حمایت از بانوان و خانم‌ها کوتاهی کردیم گفت: شورای جدید باید در خصوص نیازهای بانوان و جوانان بیشتر کار کند.

وی بر ادامه روند توسعه پارک‌های محله‌ای و فضای سبز، تقویت هسته‌های محلی و شبکه ارتباطی، تهیه طرح خیرین شهرساز، توجه به امر اطلاع‌رسانی نشریه و سایت تأکید کرد.

امام‌جمعه میبد توجه به مباحث فرهنگی و شاخص‌های شهر جامع و سالم و معنوی و اخلاقی و پیشرفته را مهم خواند و افزود: همه شاخص‌های یک شهر سالم اسلامی و جامع را باید مدنظر قرار داد.

آیت‌الله اعرافی نقش‌آفرینی در سطح کلان را درگرو هنر و توانمندی و ارتباط و مهارت خود شورا دانست و با تأکید بر تعامل و ارتباطات شهرستانی، استانی و ملی گفت: قبل از آنکه مسئولان شمارا به بازی بگیرند با تقسیم‌کار و برنامه‌ریزی باید جایگاه خود را در برنامه‌ریزی شهر بالا بیاورید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بهره‌گیری از تجارب شهرهای پیشرفته و موفق، حفظ باغات و اراضی کشاورزی، افزایش سرانه فضای سبز، ارتباط با شوراهای روستایی و بخشدار توجه به حواشی شهر و رشد یکسان و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را ضروری خواند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: شورا باید چند تقاطع را به پل تبدیل و حریم و توسعه شهر را در برنامه خود داشته باشد تا شهر به جلو برود.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اعتبار صدمیلیاردی شهرداری از محل فروش زمین را مطلوب ندانست و گفت: شهرداری باید جای پایش به لحاظ منابع پایدار محکم باشد و بدون عبور از قانون و جفا به مردم، در زمین و سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های بزرگ درآمد تولید کند و کف اعتبارات پایان کار این دوره را ۵۰۰ میلیارد تومان بگیرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group