02 مهر 1400 ساعت 21:33

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
امام‌جمعه میبد در دیدار بخشدار مرکزی و شوراها و دهیاران این بخش با گرامی داشت هفته دهیاری‌ها و شهرداری‌ها از خدمات بخشداران، دهیاران و شوراها قدردانی کرد.

به گزارش میبد آدینه،  آیت‌الله اعرافی گفت: شوراها و دهیاری‌های روستاها و بخشداران باید تلاش کنند؛ روستاها در همه ابعاد با حفظ بافت روستایی پیشرفت کنند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه از دست دادن شکل و فضای کشاورزی غلط است افزود: روستاها باید با حفظ بافت کشاورزی، دامداری و فرهنگی، بهره‌مند و برخوردار باشند و احساس محرومیت نکنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور جذب اعتبارات، درآمدزایی و سرمایه‌گذاری را در توسعه و پیشرفت روستاها مهم خواند و گفت: برای توسعه و پیشرفت علاوه بر امکانات دولتی و جذب اعتبارات باید مردم را مشارکت و ایجاد درآمد کرد.

وی تصریح کرد: در بحث کشاورزی و اراضی باید باغات و فضای سبز را به‌طوری‌که مقرون‌به‌صرفه باشد با چنگ و دندان حفظ کنیم.

آیت‌الله اعرافی گفت: باید اشتغال مناسب برای خانم‌ها و جوانان در خود روستا به‌ویژه در اشتغال خانوادگی، غیر از اشتغال صنعتی و حفظ آثار تاریخی و فرهنگی روستا و مبلمان متناسب با شاخص‌های روستایی و نظام سلامت و بهداشت دنبال شود.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در بحث دسترسی روستاها به جاده‌ها و ورودی‌های اصلی را دو سه سال است که شخصاً دنبال می‌کنم تصریح کرد: دسترسی روستا به جاده، دو بانده شدن جاده ندوشن و تعریض برای رفاه مردم ارزشمند است و باید در دستور کار قرار گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مقوله ورزش و جوانان با حفظ شئون و شرعی و عرفی برای خانم‌ها در روستاها اولویت مهم است و باید سرانه و شاخص‌های آن ارتقاء پیدا کند.

امام‌جمعه میبد مباحث فرهنگی و اخلاقی در روستاها را هم متناسب با مباحث همان روستاها مهم برشمرد و گفت: یکی دیگر از مباحث مهم در روستاها بحث تحصیلات و آموزش‌وپرورش است و باید همه گره‌هایی که برای تحصیل دانش آموزان است گشوده شود.

وی مشکل تأمین آب کشاورزی و شرب را هم یکی از مشکلات کل کشور خواند و گفت: البته باید با اصلاح شیوه آبیاری رفع این مشکل را دنبال کرد.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: بخشداران ظرف یک هفته آینده مشکل و محورهای هر روستا را در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری لیست بندی و ارسال کنند تا بر همان اساس رفع مشکل را در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار داده و پی گیری کنیم

© طراحی :

Template Design:Dima Group