04 مهر 1400 ساعت 19:39

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

امام‌جمعه میبد گفت: آمریکا همچنان درد بزرگ جامعه بشری است و سیاست‌های شیطانی و تجاوزگرانه این کشور همچنان ادامه دارد و همان‌گونه که پیش‌بینی‌شده آمدورفت حکومت‌های دموکرات و جمهوری‌خواه نیز تأثیری بر متوقف شدن این استراتژی‌های اهریمنی ندارد.

آیت‌الله اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میبد افزود: آمریکا سرچشمه هزاران بلا و مصیبت وارد آمده بر بشریت در یک قرن گذشته است و فشار سیاست‌های آمریکا را همچنان در کشورهای عراق و یمن و لبنان برای کوبیدن محور مقاومت تضعیف حزب‌الله و تقویت اسرائیل و در کشور ما در ارتباط با برجام و برنگشتن به سیاست‌های خودشان می‌بینیم.

وی با اشاره به صحنه‌های زشت رقم خورده و در حال روی دادن در افغانستان، نگاه و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با کشور افغانستان را پنج اصل و شامل غاصب دانستن آمریکا و رفع حضور ظالمانه، متجاوزانه آمریکا در کشور افغانستان، تعیین سرنوشت افغانستان به دست همه گروه‌های مردمی باراهنمایی علمای دین و بزرگان این کشور و وحدت و استقلال و پیشرفت افغانستان عنوان کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه بر روابط دوستانه افغانستان با همه کشورهای مجاور و همسایگان و پرهیز از مداخلات نابجا و برقرار شدن ارزش‌ها و گفتمان اسلامی در این کشور تأکید و خاطرنشان کرد: کشور ایران برای تأمین منافع کشور افغانستان و نیز منافع خودش در این کشور کوتاه نمی‌آید.

اعرافی در فرازی دیگر از سخنان خود به روز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: نظام آموزش‌وپرورش و دانشگاه و حوزه باید معطوف به کار و کسب مهارت‌های لازم متناسب با هر حوزه باشد که علی‌رغم تلاش‌های انجام همچنان در این خصوص دچار ضعف هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تصریح کرد: فرزندان ما همراه با کسب علم باید مهارت‌های زندگی و فنی و اشتغال را بیاموزند و رشته‌های دانشگاهی لازم است رویکرد ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی و کارآفرینی و کسب مهارت‌های زندگی داشته باشند و اقدامات انجام‌شده توسط دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش و دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای کافی نیست.

وی تقویت رویکرد مجهز کردن آموزش‌ها به مهارت‌آموزی را مورد تأکید قرار داد.

امام‌جمعه میبد همچنین با اشاره به مشکلات آب و منابع طبیعی و محیط‌زیست و صنعت از مسئولان خواست این مقوله‌ها را به‌عنوان استراتژیک ترین موضوع‌ امروز و فردای کشور را با مدیریت علمی و مردمی و جهادی کشور موردتوجه و مطالعه قرار دهند.

وی منشأ مشکلات خوزستان و دیگر مناطق کشور را خشک‌سالی، سوء تدبیر و مدیریت، تحریم و عدم مطالعه درست سدسازی و مکان‌یابی احداث سدها عنوان کرد و گفت: مدیریت جامع و درست، احداث صنایع متناسب با هر یک از مناطق کشور و منع احداث صنایعی که نباید احداث شود بر اساس آمایش صنایع وظیفه قوه مقننه و مجریه و مسئولان و دولتمردان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور یادآور شد: مدیریت جامع آب، منابع طبیعی، توجه به محیط‌زیست و آمایش منطقه‌ای باید در متن قوانین، لوایح و اقدامات کشور گنجانده شود و در استان نیز در چینش جدید مسئولان استان یزد هم باید بازنگری کل استان ازنظر سلامت، صنعت، محیط‌زیست و آینده باملاحظه واقعیت‌های موجود و معیارهای رشد و توسعه موردتوجه قرار گیرد.

وی همچنین با تقدیر از خدمتگزاران حوزه بهداشت و درمان در موج‌های شیوع کرونا از مردم خواست رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی تعیین‌شده از سوی کارشناسان را رعایت کنند همچنین واکسیناسیون کرونا نیز طبق سفارشات مقام معظم رهبری انجام گیرد و همه برای مهار شدن این ویروس و رهایی از آسیب‌های آن همکاری کنند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group